Részletgazdag nagyinterjút adott az Azonnali-nak Hajnal Miklós, a Momentum előválasztási jelöltje. A magát elsősorban magyarként aposztrofáló politikus élt Budán kívül Pesten, Angliában és Németországban is, és tapasztalatait hosszútávon szeretné kamatoztatni a hegyvidéki emberek javára. A riport legizgalmasabb és legmeglepőbb kijelentéseiből válogattunk.
Hajnal Miklós, a Momentum elnökségének oszlopos tagja igazi világpolgár: Budapest VIII. kerületében, a Baross utcában született, aztán élt gyermekkorában 5 évet Németországban, később három évet Angliában töltött, és most vérbeli budaiként éli életét. A világlátott fiatalembernek elsősorban a magyar identitása a legerősebb, és már évek óta dolgozik Magyarországért a Momentum meghatározó politikusaként.
Elnökségi tagként nem csak a saját választókerületének dolgairól, hanem a Momentum országos politikájáról is sok kérdést kapott az azonnali.hu riportereitől. Ennek kapcsán elmondta, hogy egyáltalán nem egy kizárólag budapesti párt a Momentum. Mint felhívta rá a figyelmet, pártjának
... az elmúlt években rengeteg új politikusa bukkant fel, akik országosan még kevésbé ismertek, de helyben már bizonyítottak, és biztos vagyok benne, hogy jól fognak szerepelni. Ilyen sikeres politikus Mihálik Edvin Szegeden vagy Mándi László Debrecenben.
A kérdésre, hogy nem kellemetlen-e neki budaiként egy baloldali ellenzéki koalícióban lenni azt is gyorsan világossá tette, hogy az ellenzéki összefogás egységes, de semmiképpen sem baloldali koalíció. A választási program sok baloldali pontja Hajnal szerint részben a járványnak köszönhető:
Az, hogy a közös programnak vannak baloldali elemei, és vannak elemei, amelyek a szociális érzékenységet és a progresszivitást tükrözik, fontos. Mert nem lehet elvonatkoztatni attól, hogy a koronavírus-válság gazdasági kihatásai messzire nyúlnak. Egy ilyen helyzetben minden felelős kormány eggyel baloldalibb, mint egy gazdasági fellendülés időszakában.
Ennek ellenére úgy látja, személyes potenciálja és pártja ereje is többek közt abban rejlik, hogy ideálisan ötvözik a hagyományosan jobb- és baloldali értékrendet.
A hegyvidéki választókörzettel és saját előválasztási esélyeivel kapcsolatban elmondta, hogy ez bizony az a hely, ahol nehezebb lesz elbánni a Fidesszel, mint sok más körzetben:
Aki a Hegyvidéken indul, annak lélekben arra kell készülnie, hogy a Fidesz itt – ilyen kevés helyek egyikeként Budapesten – kemény ellenfél lesz. Nem egy hagyományos DK-s jelölt vagyok, ami szerintem sok helyinek számít. Egy új párt tettrekész, és a jobboldali szavazóknak is elfogadható jelöltje vagyok.
Előválasztási kihívójáról, a háziorvosként tevékenykedő, DK-s Komáromi Zoltánról tisztelettel beszélt, mégis a fentebb említett pártállásbéli különbség mellett egyéb lehetséges előnyeit is kidomborította a baloldali politikussal szemben:
Habár fontosnak tartom a Komáromi Zoltánhoz hasonló szakpolitikusok szerepét, egy egyéni körzetben muszáj sok üggyel foglalkozni, amihez dinamizmus és megosztott figyelem kell. Erre engem alkalmasabbá tesz, hogy nem szakpolitikusi pályára készültem, viszont országos szinten több éve dolgozom a közéletben. És nyilván 26 évesen nagyobb lendülettel állok a dolgokhoz, mint aki kicsit idősebb.
Forrás: azonnali.hu
A momentumos Hajnal Miklóst támogatja a Jobbik is a hegyvidéki előválasztáson
Vajon a Momentum elnökségi tagja küzd meg Fürjes Balázzsal Hegyvidék parlamenti képviseletéért? A válasz az előválasztáson szavazók kezében van.
Hajnal Miklós: Budapest tüdejét meg kell védenünk
2022-ben végre valódi esélyünk van a kormány leváltására. Gulyás annyira beijedt, hogy el sem indul egyéni választókörzetében.
Hajnal Miklós: Drágul a hegyvidéki gigaberuházás, Mészáros még 69 milliárdot visz haza
Mészáros botrányosan túlárazva, mintegy 69 milliárdért építhet Hegyvidékre, az Alkotás utcába egy 400 fős lelátóval és VIP helyiséggel rendelkező atlétikai csarnokot, egy 53 szobás sporthotelt, uszodát, tornacsarnokot valamint lőteret, vívótermet, labdajáték csarnokot, kollégiumot, diákhotelt és történelmi kertet is.