Az ügynek 700-nál is több magyar érintettje lehet. Az eljárást megszüntették. Ha Kínáról van szó, állampolgárok megfigyelése nem bűncselekmény?
Még tavaly szeptemberben hullott le a lepel arról a világszerte működő adatgyűjtési botrányról, amelyet egy kínai cég hajtott végre több millió külföldi emberen. Az akkor kiszivárogtatott adatbázis a világ számos országának politikusairól, katonai tisztviselőiről, hírességeiről tartalmaz személyes információkat.
Legalább 700 magyar állampolgár is érintett volt az adathalászatban, ezért az Országos Rendőr-főkapitányság akkor eljárást indított ismeretlen tettes ellen.
Az ügy azóta csendben a szőnyeg alá lett söpörve. Közben az Orbán-kormány meg többször is botrányba keveredett a Kínai Kommunista Párthoz dörgölőzése miatt. Arról nem is beszélve, hogy a Fidesz maga is szeret ártatlan embereket kukkolni.
Most a Telex kiderítette, hogy az ügy nem csak el lett felejtetve az érintettekkel, az eljárást is megszüntették. Az ORFK így fogalmazott:
"Az ügyben a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda Kiberbűnözés Elleni Főosztálya az eljárást – mivel a cselekmény nem bűncselekmény – 2021 februárjában megszüntette."
A nyomozás eredetileg személyes adattal való visszaélés vétsége miatt indult. De 700 magyar, köztük kormánypárti és ellenzéki politikusok, szakszervezeti vezetők, egyetemi oktatók, polgármesterek, illetve korábbi államtitkárok adatainak lehalászása úgy tűnik, nem bűncselekmény.
A kiszivárogtatott adatbázis célja nem az, hogy a Kínai Kommunista Párt tagjai tudják, mikor van több millió külföldi születésnapja, hogy felköszönthessék őket. A titkosszolgálatok ennél sokkal gonoszabb módon használnának fel ilyen eszközöket.
A globális megfigyelés célja, hogy mindenkit zsarolni lehessen, és a diktatúra érdekeit ilyen módon lehessen ráerőszakolni más országokra.
Keleti Arthur kiberbiztonsági szakértő az ügyről azt mondta:
„Ha valakinek letöltjük az internetről a különböző paramétereit, arra még lehet vállat rándítani, hogy persze, kint van a LinkedInen meg a Facebookon. A dolog onnantól izgalmas, hogy ezeket az adatokat hogyan rendszerezik, hogyan kötik őket egymáshoz, ki az illető családja, milyen kapcsolatban van más emberekkel – csupa olyasmi, amivel esetleg zsarolható."
Orbán Viktor és a Fidesz ilyenekkel üzletel. Sőt, ennek a Kínának lettek a fideszes csicskái. Védik őket, elfogadják a kenőpénzt, kiárusítják a magyarokat, hogy meggazdagodjanak rajtunk. Kapzsiságuknak nincsen határa.
Orbán szemében, ha nem vele vagy, csak az ellensége lehetsz
Orbán ellenségei között vannak olyanok, akiket nem üldöz látványosan, de azért ellehetetleníti őket. 2021-ben sok ilyen - szerinte - feláldozható embernek gázolt az életébe.
1% támogatja, hogy kínai hitelből építsék a Fudant
A kormány a 99 százalékkal szemben újra csak az 1 százaléknyi kiváltságosok érdekeit képviseli - kommentálta az aHang konzultációjának eredményét Karácsony Gergely.
A magyarok 70 százaléka komoly gondnak tartja a korrupciót
Szinte mindenki elítéli, Orbánék imádják és szinte minden döntésüket, beruházást ennek mentén visznek végig - na mi lehet ez? Hát persze, hogy a korrupció, vagyis a államilag megszervezett lopás nagy tételben.