A londoni egyetem kutatásai szerint a beoltott britek 96 százalékának szervezetében vannak antitestek egy hónappal az első dózis beadása után, a második oltást követően pedig 99,08%-uk rendelkezik védettséggel.
A Blikknek a Guardian-re hivatkozó cikke szerint a University College of London kutatóintézete 8 517 embert vizsgált Angliában és Walesben, és a következő eredményre jutottak:
A nyugati vakcinák kiválónál is jobb eredménnyel teljesítettek élesben.
A kutatás szerint az antitest-termelés gyorsabban és erőteljesebben indult be azoknál, akik a Pfizer/BioNTech vakcinát kapták, de az AstraZeneca négy hét után behozta a lemaradást. Onnantól majdnem megegyező antitest-számot produkáltak a különböző vakcinával beoltottak.
Ezek az eredmények nem laboratóriumi tesztre vonatkoznak, hanem a ténylegesen beoltott emberek körében elvégzett vizsgálatra.
A Pfizer cáfolta Orbán hazugságát: nincs elég nyugati vakcina? Hogyne lenne!
Közel kétmillió Pfizer-BioNTech vakcina érkezett már az országba. Mégis miről beszélünk?
Egymillió adag Pfizer-BioNTech-oltás jön az EU-tól
Hiába hazudozik Orbán halálkormányfő, vele ellentétben az Európai Unió nem hagyta magára a magyar embereket. Szerdán 250 ezer adagot szállítottak le a legjobb oltóanyagból Magyarországra.
Nem csak a beoltottakat védi a Pfizer és a Moderna vakcinája
Az amerikai járványügyi központ szerint akit Pfizerrel és Modernával oltanak, nem terjeszti a vírust. Ez azt jelenti, hogy ezek azokat is megvédik, akik a fertőzött, de beoltott személy környezetében vannak.
Később is beadható a második oltás
Ezt állította Karikó Katalin, a Pfizer-vakcina kifejlesztésében résztvevő magyar biokémikus
Kínai vakcinával oltottak a Seychelle-szigeteken, sok az új fertőzött
A kínai Sinopharm vakcinával oltották végig a Seychelle-szigeteket, de rosszul jártak vele, mert megint sok az új fertőzött. Továbbra sem lehet sokat tudni a Sinopharm hatékonyságáról, de amit igen, az nem túl biztató.