A Blikk utánajárt, mekkora lóvé várt volna Kósa Lajosra, ha igazak a csengeri örökösnő hazugságai, amikkel úgy néz ki, jól átverte az egykor miniszterelnöki várományosként is számon tartott fideszes politikust. Mi most egy szemléletes példán mutatjuk meg ezt.
A csengeri örökösnő több dologgal hitegette Kósa Lajost a sajtóhírek szerint. A legkomolyabb kétségkívül a nagy francia pénzintézet, a Credit Industrial et Commercial Bank (CIC AG) 24,09%-os részesedése. Ezt adta volna a fideszes képviselőnek. A Blikk birtokába került szerződés szerint Kósa az ajándékot köszönettel elfogadta, a szélhámosnak bizonyult asszony azt állította, hogy 99 százalékos részesedése van a bankban. Nem volt.
De mekkora vagyont kapott volna a Fidesz alelnöke? Elképzelhetetlenül nagyot.
A bank mérleg szerinti vagyona 313 milliárd euró, nagyjából 119 000 milliárd forint. Ennek a 24,09 százaléka nagyjából 29 000 milliárd forint, ami hatalmasnál is hatalmasabb összeg. Magyarország teljes nemzeti összterméke 2019-ben több, 48 600 milliárd forint volt.
Hogy hihette el ezt Kósa Lajos, aki az egyik legnagyobb magyar város, Debrecen polgármestere volt 16 évig?!
El tudják ezt képzelni? Mi sem! Kósa - úgy néz ki - el tudta.
Az érdi időseknek akár 14. havi nyugdíjra is jutna Orbán strómanjának vagyonából
Orbán felcsúti haverja a NER 10 éves uralma alatt az ország leggazdagabb gázszerelőjévé nőtte ki magát. Közpénzből összelopott vagyona sok kispénzű nyugdíjasnak jól jönne.
Nem fogod elhinni: rekord államadósságot hoztak össze Orbánék
Ennyi volt: Orbán végleg elbukta a szabadságharcát azzal, hogy 2020 végén 81 százalékos volt a GDP-arányos államadósság Magyarországon.
Sokkal kevesebb lett a magyarok jövedelme
Míg az európai válaszadók 35 százaléka jelezte azt, hogy 2020-ban csökkentek a bevételei, Magyarországon ez az arány sokkal magasabb, 41 százalék volt - tájékoztatta az Intrum követeléskezelő vállalat novemberi felmérésének eredményeiről az MTI-t.
2020 volt az eddigi egyik leggyengébb éve a magyar gazdaságnak
A rendszerváltás óta ez volt a harmadik legrosszabb éve a magyar gazdaságnak. Nyilvánvalóan Orbánék belső háborúskodása nem segített ezen.
Esett a magyar gazdaság, de nem ez a legnagyobb baj
5,1 százalékkal csökkent a magyar GDP 2020-ban az előző évihez képest a Központi Statisztikai Hivatal (KSH) becslése szerint.