Érdekes szálak futnak körbe a szolnoki színházigazgató-választással kapcsolatban.
A Magyar Narancs megírta, leosztott szereposztással és nem szabad pályán választhatnak hamarosan színházigazgatót a városban. Az egyik pályázó a fideszes polgármester mindenható jobb kezének közeli rokona, ráadásul a színház sajtósának a férje.
A helyi önkormányzat felfedte, kik azok, akik szívesen átvennék a fidesz-báb Balázs Péter helyét.
- Barabás Botond, a színház jelenlegi színművésze,
- Kiss József, a teátrum korábbi művészeti vezetője,
- és Szolnoki Tibor színművész, művészeti vezető.
Az önkormányzatnak most 30 napja van összehívni a szakmai bíráló bizottságokat és alaposan átnézni a pályázatokat. Ezután fog megszületni a végső döntés.
A teljes képhez azonban hozzátartozik, hogy 2019 decemberében olyan jogszabály lépett életbe, amely a közös, azaz önkormányzati-állami fenntartású színházak esetében előírja, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) és az önkormányzatnak megállapodást kell kötnie az igazgatóválasztás módjáról. Ennek alapján ötéves szerződést írt alá az érintett színház önkormányzatának polgármestere a minisztériummal arról, hogy a jogszabályok által kijelölt szakmai bizottság által támogatott igazgatói pályázatról dönthet a város, ez esetben Szolnok közgyűlése - olvasható a Magyar Narancs cikkében.
A szolnoki választás azonban meglehetősen színjátéknak tűnik, hiszen az igazgatói pályázatokat egy kilencfős szakmai bizottság bírálja el. A bizottság tagjai közt a helyi önkormányzat két tagja, az Emmi tanácsadó testületének egy tagja, a Színházművészeti Bizottság (SZB) négy tagja, a humántárca egy és a színház szakszervezetének két tagja kap helyet.
Ez azt jelenti, hogy az Emminek a saját maga által válogatott tanácsadó testületének szavazataival együtt ötfős, abszolút többsége van.
A legnagyobb esélyenek a kormányközeli és a helyi Fideszhez kötődő Barabás Botond, a színház jelenlegi színésze örvendhet. A politikai szál mellett rokoni szál is lobbizik mellette, mivel igencsak meghatározó kapcsolatokkal rendelkezik: apósát, Vörös Miklóst többen a szolnoki Habony Árpádnak tartják. Sanszos, hogy Vörös a városháza erős embere, a polgármester jobbkeze, de nem igazán találkozhatunk vele hivatalosan sehol sem.
Ezek alapján senkit nem lepne meg a fideszes városban egy fideszes bérenc lenne (ismét) a színház élén. Kérdés, hogy ennek a döntésnek a fideszesbandán kívül még ki örülne? A lakosok épp most szabadultak meg egy Balázs Pétertől, erre anakyukba varrhatnak még egyet.
Györfi Mihály szerint európai szintű természetvédelmi törvényekre van szükség Szolnokon
Szolnok alpolgármestere a napokban rengeteg aggódó és dühös megkeresést kapott a Tisza szennyezettségével kapcsolatban.
Tényleg Ligeti József körzete kapta a legtöbb pénzt a szolnoki karácsonyi milliárdokból?
Sokan arra gyanakodnak, hogy a karácsonyra kapott milliárdokból ismét egy fidesz-báb lakik jól Szolnokon. Mind közül a legújabb, Ligeti József.
Míg Kállai Mária egyre gazdagabb, Jász-Nagykun-Szolnok lakói szegényednek
Olyan vagyont halmoztak fel Orbán csicskái, hogy azt nem fogod elhinni! Tíz év alatt 786 (!) százalékkal nőtt a képviselők vagyona, miközben a szolnoki emberek egyre nehezebb helyzetben vannak.
Mekkora vagyon várt Kósa Lajosra? Elmagyarázzuk Szolnok példáján
A Blikk utánajárt, mekkora lóvé várt volna Kósa Lajosra, ha igazak a csengeri örökösnő hazugságai, amikkel úgy néz ki, jól átverte az egykor miniszterelnöki várományosként is számon tartott fideszes politikust. Mi most egy szemléletes példán mutatjuk meg ezt.