Kiderült végre, mi Orbán legnagyobb baja a gyerekeinkkel: az, hogy nem tudnak a Fideszre szavazni. Ez elég jól meglátszik a csicskái által egyoldalúan átnyomott 2022-es évi költségvetésen is: a tervek szerint jelentős összeggel csökkent az oktatásra szánt keret.
Az oktatás témáját több okból sem szereti a kormánypárt: egyrészt érteni kéne hozzá, másrészt bármit csinálnak vele, nincs azonnali siker, mert
nem lehet egy kiskorúból szavazatot kikényszeríteni.
A baj ezzel az, hogy ennek a levét jövőre is a jászsági gyerekek és persze azok szülei, nagyszülei isszák meg. Mindamellett, hogy kevesebb pénz megy az oktatási intézményeknek, ez az összeg az infláció miatt még annál is kevesebbet fog érni.
Hogy mit várhatunk attól, ha egy eleve páriaként kezelt oktatási rendszert még mélyebbre taszítunk a gödörbe? Hogy mi lesz abból, ha még kevesebb pénz jut az iskoláknak?
Főleg, hogy az ő gyerekeik nyugodtan járhatnak elitiskolákba a mi pénzünkből.
Az átlagos magyar szülő pedig veheti meg ismét a fénymásolópapírt, WC-papírt, zsebkendőt, kéztörlőt, fertőtlenítőszert, maszkot - a sor végtelen. Ezek azok a dolgok, amiket az államnak kéne biztosítania, de a legtöbb helyen bizony a szülőknek kell kigazdálkodni.
A Fidesz azt szajkózza, ez nem választási költségvetés. Akkor miért azoktól vonják el a pénzt, akik nem tudnak szavazni, a magyar gyerekektől?
Több mint 55 ezer forintot vesz el minden egyes jászsági embertől Orbán a Fudanra
Akkora hitelbe verné Orbán Magyarországot a kínai kémegyetemért, hogy az minden egyes magyar embernek több mint 55 ezer forintjába kerülne. Pócs János pedig most is némán asszisztál.
Hazugságra bukkantunk Pócs János konzultációs levelében
Már kérdezni sem tud kamuzás nélküli a Jászság fideszes országgyűlési képviselője: arra kíváncsi, hogy a jászberényiek akarják-e bővíteni a nem létező ipari parkot. Minek néz ez minket?
A hátrányos helyzetű családok sem számíthatnak a Fideszre
Nemcsak a járvány elleni küzdelemben vallott kudarcot a káoszkormány, hanem az oktatásban is. „Különösen a hátrányos helyzetű családoknak jelent nagy kihívást a digitális tanrend, ahol nincs elég eszköz, vagy egyáltalán internet” – mondja a jászapáti gyermekjóléti központ vezetője.