Az MTI ismét megtagadta Szél Bernadett, Szabó Szabolcs és Hadházy Ákos közös közleményének a kiadását.
Szél Bernadett: Újabb cenzúra!
Az MTI ismét megtagadta Szél Bernadett, Szabó Szabolcs és Hadházy Ákos köztársaságpárti országgyűlési képviselők közleményének a kiadását. Az indoklás szerint sérti a közmédia (nem létező) jó hírét az, hogy a nyilvánosságra került botrányos hangfelvételek miatt a Médiatanácshoz és a közmédia vezetőihez fordul a három képviselő - ezt Szél Bernadett közölte Facebook-oldalán.
A demokrata politikusok szerint teljesen nonszensz, sőt törvénytelen, amit művelnek. A saját szabályzatukra hivatkoznak, ami konkrétan egy vezérigazgatói utasítás, miközben a médiatörvény világosan szabályozza, hogy ki kell adni a közérdekű közleményeket.
"Mi azért adtunk ki közleményt, hogy a választópolgárok lássák, mit teszünk egy nagyon is közérdekű ügyben. Vagy annak ismerete, hogy a 117 milliárdból működő közmédia nem a közt szolgálja egy hiteles hangfelvétel szerint, hanem a kormányt, talán nem közédek? Dehogynem. Az MTI pedig sorozatosan törvénysértést követ el akkor, amikor sorozatosan megtagadja a közmédia számára kínos közlemények kiadását." - tette hozzá.
A közleményt, amit az MTI nem adott ki változtatás nélkül közöljük:
Nem maradhatnak következmények nélkül a közmédiában készült botrányos hangfelvételek!
Már közel egy hét telt el a közmédiában készült botrányos hangfelvételek nyilvánosságra kerülése óta, de az MTVA még csak egy nyilatkozatot sem adott ki, a nyílt törvénysértést utasításba adó és a dolgozókat kirúgással fenyegető munkatársak pedig továbbra is az MTVA-nál dolgoznak. Levélben fordultunk a köztévé vezetőihez és a Médiatanácshoz, hogy számoljanak be róla: milyen következményei lesznek a történteknek, és milyen lépéseket tesznek a közmédia pártatlan, hiteles és kiegyensúlyozott működésének helyreállítása érdekében.
Magyarországon az Európai Unióban példátlan propagandagépezet működik közmédia címszó alatt, GDP-arányosan szintén példátlanul nagy adófizetői pénzekből. A közmédia jövőre már 117 milliárd forintra rúgó büdzséje gyakorlatilag tiltott pártfinanszírozás, hiszen ahogy a felvételekből is kiderült, a közmédia a hírszerkesztésben és tartalomgyártásban is nyíltan a kormánypártok politikai érdekeit szolgálja ki, semmibe véve a véve a pártatlan, tárgyilagos és kiegyensúlyozott tájékoztatás törvényi követelményét.
Első lépésben a közmédia vezetőihez és a Médiatanácshoz fordultunk, hogy a nagy hallgatás után végre adjanak rá választ: milyen következményei lesznek a választási csalás bizonyítékául szolgáló felvételeknek és mit lépnek a közmédia hitelének és törvényes működésének helyreállítása érdekében. Ott ugyanis, ahol a közmédia a párt meghosszabbított kezeként működik, nem beszélhetünk szabad és tisztességes választásokról.