A krumplit és a hagymát nagyjából karácsonyig lehet eltartani hűtés nélkül. Annál tovább speciális hűtőtárolóra van szükség, amit viszont a jelenlegi energiaárak mellett nagyon drága üzemeltetni, így a hazai termelők inkább gyorsan túladnak rajta.
Nagyon úgy néz ki, hogy januártól már egy egyszerű paprikás krumplit is csak drága, import hozzávalókból tudunk majd összeütni.
Az Orbánék rezsihazugsága és oroszfüggősége miatt elszabadult magas energiaárak hatására sok hazai termelő inkább nem tárolná be télire a zöldségeket, hanem most túladna rajta. Így az év végére gyakorlatilag eltűnhetnek a boltok polcairól a hazai gyökérzöldségek – írja a Világgazdaság.
A krumpli és a hagyma idei termése a generációk óta nem látott, de mostantól valószínűleg rendszeresnek számító aszály miatt amúgy is gyenge volt.
A krumplit és a hagymát egyszerű tárolókban körülbelül karácsonyig lehet úgy eltartani, hogy ne veszítsen a minőségéből. Aki annál tovább akarja tartani, annak speciális hűtőtárolóra van szüksége, amit viszont a jelenlegi energiaárak mellett nagyon drága üzemeltetni.
Ez ahhoz vezethet, hogy a magyar termelők többsége még most eladhatja a burgonyát és a hagymát, ami a következő két hónapban kerülhet a boltok polcaira.
Ha azonban ez a mennyiség elfogy, akkor jövő év elejétől már főleg csak importzöldség lesz kapható a kiskereskedelemben. A szállítási költségek emelkedése miatt ez újabb drágulási hullámhoz vezethet.
A magyarok majdnem felének gondot okoz az eget verő infláció
De a fideszesek egy része még mindig jobban hisz a kormánypropagandának, mint a saját zsebének, mert közülük a társadalom többi részénél jóval kevesebben érzik úgy, hogy súlyos gondot jelentenek nekik az emelkedő árak. És azért annyira sokan nem férnek bele a NERisztokráciába.
Elképesztő mértékben drágul a tojás, akár 150 forint is lehet darabja!
Hetente 10-20-30 forintokkal emelkednek az árak. Jelenleg 100-120 forint körül lehet a tojás átlagos fogyasztói ára, de 90 forint alatt már sehol sem lehet találni.
Orbánék bűne, hogy az egész EU-ban nálunk drágultak a legnagyobbat az élelmiszerárak
Az élelmiszerek ára átlagosan 35,2%-kal emelkedett, ami a többszöröse az európai átlagnak. Ez újabb bizonyíték arra, hogy nem a háború, hanem az Orbán-rendszer és az orbáni infláció az élelmiszerdrágulás oka.