Vagy gyengül tovább a forint és nőnek az árak, vagy hatalmas kamatemelés jön, és akkor máshol, például a hiteleseknek fáj.
A friss inflációs jelentés szerint kedvezőtlen csúcson, 6,5 százalékon áll az árdrágulás mértéke, ami még magasabbra is kúszhat év vége felé. Az évtizedes rekordérték hatása jelentős a kamatokra, az euróra és a teljes gazdaságra - adta hírül az Infostart.
A környező országokban a kamatemeléses stratégiára szavaztak, ami hazánknak is segíthetne megtartani a forint euróval szembeni értékét: a csehek 125 bázispontot emeltek legutóbb, a lengyelek 75-öt, a románok pedig 25-öt emeltek.
Ezért arra számítanak, hogy az MNB legalább 30 bázispontot fog emelni a következő két kamatdöntő ülésen novemberben és decemberben, de a Sberbank szakembere el tud képzelni nagyobb emelést is - számolt be az Infostart
Forrás: Infostart.hu
Rekordinfláció volt októberben
KSH: októberben 6,5 százalékkal nőttek az árak az előző év azonos hónapjához képest.
Inflációs csúcs: kilenc éve nem volt ilyen mértékű a pénzromlás
Minden egyre többe kerül. Még az elemzők sem számítottak ilyen mértékű inflációra: a KSH adatai szerint októberben 6,5 százalékkal nőttek a fogyasztói árak.
Orbánéknak köszönhetjük: akár 6000 forinttal is nőhet a hitelünk törlesztőrészlete
Mintegy 400 ezer jelzáloghitel-szerződést és ezen felül egyéb változó kamatozású hiteleket is érint a Matolcsy vezette Magyar Nemzeti Bank aktuális kamatemelése. Az egésznek a forrása a Fidesz-kormány felelőtlen, kapkodó, híresen rossz pénzügyi politikája.