Minden egyre többe kerül, és ez alól nem kivételek a karácsonyi édességek sem. Drágább lesz a csokimikulás és a szaloncukor is.
Lehet, hogy ez az utolsó karácsony, amit az Orbán Viktor kormányzása alatt kell eltöltenünk. Ha más nem, ez öntsön reményt a szívünkbe, még ha szegényes is lesz ez az ünnep.
Erre jött idén még 10 százalék drágulás. Az összforgalom valószínűleg nem fog csökkenni, de kevesebb édességet vihetünk haza ugyanannyi pénzért. A jobb módú családok valószínűleg nem ezeken a tételeken fognak spórolni, de a szegényebbeknél bizony előfordulhat, hogy a jó gyerekek sem találnak semmit a csizmájukban, szaloncukorból pedig csak az ehetetlen kategória jut dísznek a fára.
Nem csak az alapanyagok lettek drágábbak.
Megemelkedett a kakaó és a cukor ára, de növekedtek a gyártási költségek és az egyéb alapanyagok. Drágább lett a csomagolás, a karton, amiben szállítják a termékeket, nem is beszélve a horrordrága üzemanyagokról, ami mindennek az árába beépül.
A liszt, a dió és a mák ára is nő, így a bejgli bekerülési ára akár 20-30 százalékkal is magasabb lehet, amit a cukrászok legalább részben kénytelenek lesznek a vevőkre hárítani. Ha otthon sütünk bejglit, összességében, akkor is többe fog kerülni, mint tavaly.
Az iszonyatos drágaság, a koronavírus-járvány és a Magyarországon elharapódzott gyűlöletteljes közhangulat miatt lehet, hogy nem ez lesz életünk legidillibb karácsonya, de figyeljünk inkább arra, ami szép és pozitív, és reméljük, hogy 2022 karácsonyát már egy szabad és boldog országban tölthetjük.
(forrás: RTL Híradó, fotó: Maradok a pénzemnél blog)
Idén várhatóan 10-20 százalékkal emelkedik a karácsonyfa ára
Idén várhatóan 10-20 százalékkal emelkedik a karácsonyfa ára, elsősorban a szállítási- és a munkabérköltségek növekedése miatt - közölte a Magyar Díszkertészek Szakmaközi Szervezete kedden az MTI-vel.
December 1-jén nyílik a Mikulásgyár
December 1-jén megnyitja kapuit a Mikulásgyár elnevezésű karitatív fesztivál, amely a rászorulóknak gyűjt elsősorban tartós élelmiszert, tisztító- és tisztálkodási szereket.
Nem áll meg a drágulás, hatalmas az infláció és még a végét sem látjuk
Az iparban mérhető hatalmas áremelkedések nemsokára megjelennek a fogyasztói árakban is - egy szó, mint száz, megint többet kell majd fizetnünk a megélhetésért.