Az ellenzéki politikusok, újságírók és civilek megfigyelésére használt kémszoftver megvásárlását az állampárt a Communication Technologies Kft. nevű cégre bízta: 3 milliárd forintos szerződést kötöttek velük. A cég tulajdonosai között volt Pintér Sándor belügyminiszter bizalmasa, Tasnádi László egykori rendészeti államtitkár is. Meddig vezetnek a szálak..?
A fideszes Nemzetbiztonsági Szakszolgálat (NBSZ) egy közvetítőcéget iktatott be a bizniszbe, amikor 2017-ben úgy döntöttek, hogy megveszik az alapvetően terroristák megfigyelésére használandó Pegasus nevű kémprogramot. Orbánék később a gyártó kifejezett tiltása ellenére ellenzéki érzelmű civilek telefonjainak megfigyelésére használta a Pegasust. Az ebből kerekedett megfigyelési botrányról lapunk is részletesen beszámolt.
– derült ki a Direkt36 Telex.hu-n megjelent cikkéből.
A bizniszt sunyiban, a nyilvánosság elől titokban tartva, közbeszerzés nélkül ütötték nyélbe. Ennek a civilek megfigyelésén túl anyagi okai is lehettek. Ezt jól mutatja, hogy
a Communication Technologies Kft. addigi 150 millió forintos nettó árbevétele 2018-ban három és fél milliárd forintra emelkedett!
A Direkt36 kérdéseivel megkereste a cég ügyvezetőjét, valamint Tasnádi Lászlót, de még a kormányt is, azonban mindenki mélyen kussol az ügyről. Pintér Sándor árnyékában nem is csoda...
Nem Tasnádi volt amúgy az egyetlen belügyes. A Communication Technologiesben 2017 végén megjelent egy régi-új tulajdonos, Hetényi László először 10, majd 33 százalékos tulajdonrésszel. Róla HVG írta meg, hogy belügyes háttérből jön, a Rendőrtiszti Főiskolán végzett, majd 1979 és 1988 között a Belügyminisztérium hivatásos tisztje volt.
Orbán Nagy Imre 1989-es újratemetésekor elmondott (azóta blöffnek, hazugságnak bizonyult) beszéde alatt Tasnádi III/II-esként a helyszínen tartózkodó beépített ügynököktől várt jelentéseket.
Pintér-Lázár belharca miatt kellett lemondania.
Tasnádi Lászlóról már 2014-ben kiderült, hogy kommunista ügynök volt, de államtitkári pozíciójáról csak azután kellett lemondania, hogy a gazdájával, Pintér Sándorral szemben álló kancelláriaminiszter, Lázár János felemlegette a múltját. Lázárnak az nem tetszett, hogy az 1956-os forradalom 60. évfordulóján Áder János fideszes csicskaelnök kitüntette a volt pártállami ügynököt.
Úgy látszik viszont, hogy Pintér továbbra is nagy becsben tartja hűséges emberét, Tasnádi ezért keveredhetett bele a Pegasus-bizniszbe.
(forrás: Telex/Direkt36)
80 nap alatt a NER körül - a Pegasus botrány
Egy ügy, amelynek okán a teljes kormányt meneszteni kellett volna egy jól működő jogállamban.
Kecskére a káposztát - Fideszesre a lehallgatások engedélyezését
Miután a fideszes Völner Pál ocsmány korrupciós ügyeibe belebukott, újra Varga Judit engedélyezi a megfigyeléseket.
Pegasus-botrány: Uniós pályázatok elcsalása után nyomozó újságírónőt figyeltek meg Orbánék
A fideszes pártállam által megfigyelt 300 áldozaton kívül felmerült egy újabb név, Csikász Brigittáé. Az oknyomozó újságíró a politikusok és hatóságok visszaéléseivel vagy korrupciógyanús ügyeivel is foglalkozik.
Évek óta megfigyelhették Hadházy Ákost
Hadházy Ákos, független országgyűlési képviselőt, egy sztárt, és egy másik ellenzéki politikust, több ligetvédőt is figyeltek. Vajon kiket még?
Izraeli rendőrség: civilek illegális lehallgatására használták a Pegasus kémprogramot
A Fidesz-kormány által is megvásárolt kémprogramot több országban ellenzéki politikusok, civilek és újságírók megfigyelésére használták fel. Az izraeli hatóságok tovább vizsgálják az ügyet.
Az Adatvédelmi Hatóság szerint rendben volt a pegasusos lehallgatás
Fél éve kiderült, hogy az Orbán-kormány a Pegasus izraeli kémszoftverrel figyeltette meg politikai ellenfeleit, civileket, sőt újságírókat és ügyvédeket is. A vizsgálóbizottság most jutott eredményre, de az ügy nagy részét 2050-ig titkosították.
Felmondta a szerződést Magyarországgal a Pegasus kémfegyver gyártója
De már a lengyelekkel is szerződést bontottak. Így szankcionálták, hogy kormánykritikus újságírókkal szemben is bevetették a kiberfegyvert.
Botrány: jelentéseket küldtek Orbán diplomata-csicskái a külföldre látogató magyar újságírókról
A Pegasus-ügy nem az egyetlen pártállami megfigyelőrendszer, amit az állampárt alkalmazott. Az orbáni diktatúra külföldre is kiterjesztette a csápjait.