Az ellenzék közös képviselőjelöltjei belső vizsgálatot követelnek az Emberi Erőforrások Minisztériumában a végrehajtóknál történt letartóztatások ügyében.
Kunhalmi Ágnes, az MSZP társelnöke, az ellenzék közös képviselőjelöltje Budapest 15. számú választókörzetében a Facebookon közvetített sajtótájékoztatón azt mondta,
a "Rogán-Schadl-Völner-féle végrehajtói maffiahálózatról" szóló cikkek rámutattak, hogy az állam lényegében egy "végrehajtói maffiahálózatot" működtet.
Kiemelte, a kabinet megpróbál úgy tenni, mintha semmi köze nem lenne az ügyhöz, pedig "egészen a központig és egészen a miniszterelnökig vezetnek a szálak".
Kunhalmi Ágnes azt mondta: az Emminek meg kell válaszolnia, hogy indult-e belső vizsgálat a sajtóban megjelent korrupciós információk alapján, továbbá az ott ismertetett kenőpénzekből kapott-e a miniszter vagy a felsőoktatásért felelős államtitkár.
Hiába próbál hárítani, bűnbakokat keresni a kormány, hiába tetteti, hogy mindehhez semmi köze, kizárt, hogy a miniszterek és a miniszterelnök ne tudtak volna ezekről. Ennek a világnak vetünk véget április 3-án, veletek sikerülni fog - ígéri Kunhalmi.
Tordai Bence, a Párbeszéd frakcióvezető-helyettese, az ellenzék közös képviselőjelöltje Budapest 4. számú választókörzetében azt mondta, hogy a kormány teljes tevékenysége egy az "államot leuraló bűnszervezet" kiépítésére irányult az elmúlt 12 évben.
Orbán Viktor és bandája erkölcsileg és politikailag is megbukott, az ítéletet pedig április 3-án a választók fogják kimondani felettük - tette hozzá Tordai Bence.
Berecz Mátyás, az ellenzék közös képviselőjelöltje Heves megye 1. számú választókörzetében azt kérdezte, hogy a felsőoktatásért felelős államtitkár miért nem nyilatkozott még az ügyben.
Az ellenzéki politikus szerint emellett arra is választ vár Rogán Antaltól, hogy tudott-e "kabinetvezetője és Schadl György közös ügyeiről".
Tóth Endre, a Momentum elnökségi tagja, az ellenzék közös képviselőjelöltje Budapest 18. számú választókörzetében úgy fogalmazott, miközben a "mindennapi emberek éhbérért robotolnak", a kiváltságos réteg "egymásnak osztogatja a zsíros falatokat", és bármit el tud intézni olyan embereken keresztül, mint Schadl György.
Az ellenzék célja, hogy az április 3-i parlamenti választáson megváltoztassa ezt az "urambátyám rendszert" - mondta.