A Kölcsey gimnázium egykori tanára szerint őket kirúghatják, de „lassan már a gyerekfelügyeletre sem alkalmas iskolarendszer itt marad a kormány nyakán”. Törley a hvg360-nak adott interjút.
Minden jóérzésű ember zsebében kinyílik a bicska, amikor olyan a rubeljobboldaliak osztják az észt hivatástudatról, mint Parragh László vagy Kövér László. Teszik ezt méregdrága karórát villantva, luxusnyaralóval a hónuk alatt, bőszen pocskondiázva azokat a tanárokat, akik éppen kiállnak a gyerekeink jövőjéért.
Orbán lakájlelkű házmestere pl. a minap így bölcselkedett: „A tisztességes pedagógusok nem a fizetésüktől teszik függővé a teljesítményüket”. Úgy tűnik, vagy nem érti, vagy nem akarja érteni az állampárt (és annak bajszos méregzsákja), hogy itt nem a tanárok teljesítményéről van szó. Az a probléma, hogy abból a fizetésből, amivel a kormány a tanárokat tiszteli, nem lehet megélni. Nemcsak tisztességesen, hanem sehogy sem:
„(…) mára eljutottunk oda, hogy addig nem tudunk továbblépni, amíg nem állítjuk meg a fizetéseink elolvadását”
– mondta Törley Katalin a hvg360-nak. A Kölcsey Ferenc Gimnázium egykori tanárát (több kollégájával együtt) polgári engedetlenség miatt rúgták ki. Nemcsak a Kölcseyben tanítókat érte retorzió, egy másik budapesti gimnáziumban is voltak elbocsátások, a miskolci Hermann Ottó Gimnázium igazgatóhelyettesét pedig leváltották. Törley úgy véli, ezek
a jogszerűtlen intézkedések többeket inkább megerősítettek, mint eltántorítottak.
Tisztában van vele, hogy még nagyobb támogatásra van szükség a társadalomtól, de bízik benne, hogy célt érnek:
„(…) valóban, a kritikus tömeget még nem értük el. Amikor odajutunk, és ezt a kormányzat is érzékeli, nem is fogja tovább halasztani az intézkedéseket. Amelyeknek csak a nulladik lépése a tisztességes bér és a tanárhiány megoldása. Az igazi kérdések ezek után jönnek, például hogy elgondolkodjunk, milyen iskolára is lenne szükség.”
Törley szerint a kormány csak a saját hatalmával van elfoglalva, és mint évek óta, most is abból merít új támogatókat, hogy ellenségeket kreál. A tanár lett az új ellenség, szakmájukat pedig lenézik – ez viszont már egy új elem. Ideje volna, hogy a magyarok végre belássák:
nem gyerekeink oktatói az ellenség, hanem a hatalom, ami ellenük uszít és felprédálja a jövőnket.
A teljes interjút a hvg360-on olvashatja.
Országszerte tüntetnek az oktatásért - Ez a menetrend
Valami elkezdődött: Budapesten és vidéken rengeteg diák, tanár, szülő és szimpatizáns áll ki a közoktatás lehetetlen állapota ellen. Mutatjuk, hol és miként zajlik a tiltakozás.
Nem győzi a csicskasajtó agyonhallgatni a tanártüntetéseket
Az állampárt közpénzből fenntartott médiagépezete szinte semmit sem írt a tömegeket megmozgató élőláncról. Pedig mindannyiunk, így a hazugsággyárosok gyerekeinek a jövője is múlik a tanárok és az oktatás helyzetén.
A Tudományos Dolgozók Demokratikus Szakszervezete a pedagógusok mellett áll
A TDDSZ szerint elbocsátások helyett haladéktalanul rendezni kell a pedagógusbéreket és neki kell látni a közoktatás reformjának, hiszen Magyarország jövője az oktatásban rejlik.