Ez már nem az összeomlás széle. Ez már maga az összeomlás.
Hiány van biológia, földrajz, fizika szakos kollégákból, nincs más választásunk, muszáj valahogy rákészülnünk a helyzetre
– nyilatkozta a Népszavának egy budapesti általános iskolában dolgozó pedagógus. Az érintett intézményben a vezetés már vészforgatókönyvvel készül a következő tanévre az egyre nagyobb tanárhiány miatt.
A pedagógus állítása szerint náluk legutóbb három kolléga jelentette be a távozását, ketten a pályát is elhagyják, egyikük pedig egy vidéki iskolába megy dolgozni, mégpedig azért, mert az érintett településen az önkormányzat minden tanár ebédjét kifizeti.
A vészforgatókönyvvel kapcsolatban azt mondta, egy fiatal, matek szakos kollégája vállalta, hogy fizikát is tanít, bár fizikatanári végzettsége nincs. A napközis nevelők tanítói feladatokat fognak ellátni az alsós osztályokban, felsőbb évfolyamokon pedig nem lesz napközi. A könyvtárostanár is besegít: munkaideje felében tartja nyitva a könyvtárat, a másik felében tanít vagy felzárkóztató foglalkozásokat tart. A differenciált órákat is megszüntetik, szakköröket pedig már két éve nem tartanak.
A pedagógus azt is elmondta, máshol sem jobb a helyzet: az egyik szomszédos iskolában például nyolc alsós osztályra van négy tanító, így a felső évfolyamokon dolgozó magyar szakos tanárokat küldik az alsós osztályokba is tanítani. Mindemellett osztályfőnököket is nehéz találni, náluk az igazgató még most sem tudja, ki lesznek a szeptemberben induló új osztályok osztályfőnökei.
Újabb tüntetés a bosszútörvény ellen - Percről percre minden fontos esemény
Ma kerül a parlament elé a bosszútörvény. Ma vitázik róla az Országgyűlés. Ennek apropóján ismét tüntetnek az oktatásért, gyermekeink jövőjéért, a tanárok kizsákmányolása ellen ma 17.00 órától a parlament előtt. Mint mindig, most is minden fontos eseményről beszámolunk percről percre tudósításunkban!
Ötezer fekete zászlóval lepte el a Momentum a Belügyminisztérium melletti teret
A tavaly felmondott több mint 5000, illetve a bosszútörvény miatt felmondani készülő, újabb nagyjából 5000 tanárra hívták fel a figyelmet, valamint a pénteki tüntetésre.
Ezt már elérte Orbán az oktatás szétverésével: szinte senki se akar tanár lenni
Ebből tragédia lesz: A felsőoktatásba jelentkezőknek mindössze az 1,2 százaléka jelölte meg első helyen a pedagógus-pályát. Kémia vagy fizika tanárnak szinte senki sem jelentkezett.