Az Orbán-kormány ellenségévé váltak a szakszervezetek is 12 év leforgása alatt, nem is meglepő, hiszen a felcsúti szotyiköpködő számára mindenki ellenség, aki nem az ő bábja.
2010-ben valószínűleg kevesen gondolták volna, hogy odáig fajul a helyzet, hogy a tanároknak a minimális megbecsülésért kell sztrájkolniuk. Arra talán még kevesebben gondoltak, hogy a Fidesz megpróbálja megfélemlíteni a pedagógusokat.
Először is, Orbánék kiterjesztették a jogellenes sztrájk fogalmát. A 1991. óta ismeretes az a gyakorlat, mely szerint a „sztrájk jogszerűségét, illetve jogellenességét kizárólag a törvény 3.§-a alapján kell elbírálni”. Ez a jogszabály pontról pontra felsorolta a jogszerűtlen sztrájk körülményeit, kritériumait. Ilyen volt például, ha a kezdeményezők nem egyeztettek a munkáltatóval előzetesen, vagy ha a sztrájk egy az Alkotmányba ütköző cél miatt jött volna létre. Akkor is jogszerűtlennek számított a munkabeszüntetés, ha a munkáltató a bíróságon egyébként perelhető volt. Fontos, hogy a sztrájk csak akkor számított jogellenesnek, ha a felsorolt indokok valamelyikébe tartozott, minden más a felsoroltak közül szabályosnak számított.
Ez a jogellenességi kör bővült ki a módosítással.
2011-től nem szabad sztrájkolni, ha a munkavállalói oldal megsértette az „együttműködési kötelezettségét”. Miért rémisztő ez? Azért, mert ha jogellenesnek állapítják meg a sztrájkot a munkavállaló azonnali hatállyal elbocsátható. Továbbá, a jogellenesnek megállapított munkabeszüntetéssel okozott károkat meg kell térítenie a munkavállalónak. Végül, a korábban említett "együttműködési kötelezettség" fogalma nagyon tág, értelmezni önkényesen is lehet a benne foglaltakat.
A Munka Törvénykönyve szerint az "együttműködési kötelesség" alapján a felek kötelesek jogaikkal a másik fél érdekeit figyelembe véve élni oly módon, hogy ne okozzanak kárt. Na de a sztrájk lényege mindig a munkáltató érdekeinek megsértése, vagy ennek a kilátásba helyezése. Magyarul, annak ellenére, hogy a munkabeszüntetés előre le van egyeztetve, a sztrájk során zajló együttműködés nincsen definiálva. Tehát úgy lehet értelmezni a jogszabályt, ahogy éppen a munkáltató érdeke szolgálja.
Másodszor, Orbánék a "még elégséges szolgáltatás biztosítása"-nak a fogalmát kiemelt szerepbe helyezték.
Ennek hiányában a sztrájk jogellenessé válik.
Természetesen az, hogy egy bizonyos szintű szolgáltatást biztosítani kell a sztrájk ideje alatt is, egyértelmű. Nyilván közműszolgáltatás, vagy közlekedést érintő sztrájkok esetében nagyon fontos a "még elégséges szolgáltatás biztosítása". Akkor mi a baj? Ismét az, mint az "együttműködési kötelezettség" esetében. A szabályozás elnagyolt és irreális magas szintre emelték a "még elégséges szolgáltatás" szintjét.
12 év alatt a vámpírkormány tehát olyan szinten ellehetetlenítette a szakszervezeteket, hogy azoknak mára már egyszerűen nincs lehetőségük a legerősebb fegyverükhöz, a sztrájkhoz nyúlni.
Egy olyan országban, ahol minden jogellenesnek számít, ami a kormánynak nem tetszik, nem beszélhetünk jogbiztonságról, sőt szabadságról sem!
Bele sem merünk gondolni Orbánék még milyen eszközökhöz folyamodnának, ha ismét hatalomra kerülnének,
április 3-án tehetünk azért, hogy újra szabad országban éljünk, szavazzunk az ellenzéki összefogásra!
80 nap alatt a NER körül: Orbánék az út szélén hagyták a vállalkozókat a kovid alatt
A kovid alatt a vállalkozások vállalhatatlanul nagy része ment tönkre vagy került tetszhalott állapotba - pedig megvolt az erre szánt uniós forrás, csak pesze az is Lölőnél és a hasonszőrűeknél kötött ki az árokba is belerúgott kis- és mikrovállalkozások helyett.
80 nap alatt a NER-körül: Orbán elengedett egy baltás gyilkost
Azerbajdzsán nagykövete, Vilayat Guliyev neve 2012-ben lett ismert legtöbbünk számára, amikor az azeri baltás gyilkost hazamenekítette. Orbán tavaly nyáron Guliyevet a "Magyar Érdemrend középkeresztje a csillaggal" kitüntetés polgári verziójával tüntette ki.
80 nap alatt a NER körül: a Fidesz és a meleggyűlölet
Orbán gonosz rendszerének fő tartóoszlopai a megtépázott ellenségképek: saját honfitársaink.