A budapestiek számára egyre fontosabbak a zöld ügyek, felméréseink és a közösségi tervezések eredményei egy irányba mutatnak: a fővárosban élők is több fát és zöldterületet, élhetőbb és egészségesebb várost szeretnének - írta Karácsony Gergely főpolgármester
Lezárult a Vadvirágos Budapest program első éve, a kritikák ellenére sikeresen - jelentette be Karácsony Gergely főpolgármester. A városvezető közölte, hogy 22 mintaterületen három, jól elkülönülő élőhelytípust azonosítottak: a budai hegyvidék lejtőrétjeit, a pesti sík száraz homoki gyepeit, és a Duna és patakvölgyek vízközeli, nedvesebb rétjeit.
"A programnak köszönhetően számos védett növényfaj jelent meg újra, amelyek nemcsak hasznos rovarok és madarak élőhelyei lehetnek, hanem olyan invazív fajok terjedését is képesek visszaszorítani, mint a parlagfű vagy a toklász" - írta Karácsony Gergely.
A főpolgármester arról számolt be, hogy a első éves vizsgálatok során 23 olyan fajt találtak, amelyek Budapesten bárhol gyepbe vethetők, és 33 olyat, amely a pesti homoki gyepeket teheti virágossá. A beszámoló szerint 33 faj a nedvesebb vízparti réteket alkothatja, 29 faj pedig a budai hegyvidéken érezné jól magát.
Már a méhlegelők ügyében is egymást eszik a Fidesz-csicskák
Lassan már az ég színében sem tud megegyezni magával a kormánypárt.
Képregény: ezért kaszálták le a méhlegelőt az Orbán-fiúk
Hogy milyen utca?
"Mindez azt is jelenti, hogy tudjuk, milyen növények magjai alkothatnak egy olyan, magyar magkeveréket, amit bárki ökológiai kockázatok nélkül elvethet, és még a városi biodiverzitásnak is jót tesz vele. Célunk, hogy az áruházak polcain a jövőben megtalálható legyen egy FŐKERT és Zöld Budapest logóval ellátott Budapest magkeverék" - írta a város vezetője.