A múlt héten nálunk járt küldöttség szerint extra kockázatot jelent, hogy a megfigyeléseket korábban engedélyező Völner Pál ma korrupciós ügy vádlottja.
A múlt héten tartotta budapesti sajtótájékoztatóját a Pegasus-botránnyal kapcsolatos európai parlamenti vizsgálóbizottság.
A delegáció két napot töltött Magyarországon, a kormány részéről senki nem állt szóba velük.
Jeroen Lenaers kijelentette, hogy szinte csak rossz tapasztalatuk volt Magyarországon a visszaélésekkel kapcsolatban, Varga Judit igazságügyi miniszter például nem is indokolta meg, miért nem volt hajlandó találkozni velük, csak összeesküvés-elméletekkel támadta a bizottságot – emelte ki, hozzátéve, hogy Európában nem így szokás bánni egymással.
Jeroen Lenaers rámutatott: „erős bizonyítékok” alapján egyértelműen megbizonyosodtak arról, hogy a kormány visszaélt a kémszoftverrel. A testület egy másik tagja, Sophia in ’t Veld úgy vélte, hogy extra kockázatot jelent, hogy a megfigyeléseket korábban engedélyező Völner Pál ma korrupciós ügy vádlottja.
A pofátlanság csúcsa: a jogállamiság védelmére hivatkozva bújkál a Pegasus-bizottság elől Varga Judit
Cseh Katalin szerint a Fidesz-kormány mindent megtesz azért, hogy elszabotálja a vizsgálatot, pedig Varga Juditnak felelnie kellene: Miért figyeltettek meg olyan embereket Magyarországon, akik esetében fel sem merült annak gyanúja, hogy törvénytelenséget követtek el?
Don Pintér haverján keresztül vették meg Orbánék a Pegasust
Az ellenzéki politikusok, újságírók és civilek megfigyelésére használt kémszoftver megvásárlását az állampárt a Communication Technologies Kft. nevű cégre bízta: 3 milliárd forintos szerződést kötöttek velük. A cég tulajdonosai között volt Pintér Sándor belügyminiszter bizalmasa, Tasnádi László egykori rendészeti államtitkár is. Meddig vezetnek a szálak..?
Donáth Anna: A cél, hogy feltárjuk a demokráciát is veszélyeztető megfigyeléseket
Donáth Anna kezdeményezésének köszönhetően megtartotta alakuló ülését az európai parlamenti Pegasus-bizottság.